Ця сторінка створена з метою, щоб дати відповіді на питання, пропозиції, побажання, зауваження, що ми отримуємо у формі зворотнього зв’язку. Хоч наша основна мова англійська, проте, всі питання звучать здебільшого українською, тому і відповіді будуть теж рідною мовою, щоб уникнути двозначності чи непорозумінь.

Перед основною секцією хочу ще раз донести основний посил – ці ранки були і все ще є особистою внутрішньою ініціативою Тараса Матяшовського, що підтримується, в першу чергу, колом хороших небайдужих людей теж з власної ініціативи, а вже потім частково компанією Логіка. Так, елемент піару, звісно що присутній, але хіба щось хороше і душевне можна зробити лише за гроші, без внутрішньо мотивації і власного бажання? Ми не є комерційного організацією, тренінговим центром чи таке інше. Нам за це не платять, ми на цьому не заробляємо, весь час, затрачений на організацію – наш власний час. І так, ми теж люди, як і Ви. Вчимось, робимо помилки, вносимо зміни, і знову робимо та вчимось. Така наша філософія.

Отож, почнемо з питань/відповідей у довільному порядку.

Питання: Звідки Ви берете спікерів? Як Ви перевіряєте їхню якість? 

Є 2 варіанти організації наступного ранку:

Перший – від теми. Ми вирішили провести ранок на конкретну тематику. Відповідно ми шукаємо спікерів, що можуть розповісти щось з власного досвіду. Шукаємо на  локальних хороших конференціях, за рекомендаціями, або вирощуємо спікерів самотужки з ініціативних людей. Здебільшого, всі презентації перевіряються перед виступом. Якщо у доповідача є записи його попередніх виступів – вони теж переглядаються. Проте, якщо тема ну дуже цікава чи актуальна, чи мало розкрита на ринку, то ми можемо трохи пожертвувати презентаційними навичками людини на користь розкритої теми.

Другий – від спікера. Конкретний спікер може виявити бажання виступити у нас. Або ми знайшли хорошого доповідача, і маємо бажання запросити його до нас. Або Ви нам когось порекомендували. Тому тема ранку уже підлаштовується під те, що він може розповісти. Як і у попередньому випадку, здебільшого, всі презентації перевіряються перед виступом.

В будь-якому випадку, якщо Ви можете порекомендувати хорошого спікера з власного досвіду, то ми зробимо все, щоб його переглянути і запросити, якщо буде зацікавленість з обох сторін.

Питання: Чому нема чіткої програми ранку? Типу перша доповідь закінчується тоді, наступна тоді, і сам ранок закінчиться о такій то годині. Невже це так складно організувати? 

Ви не до кінця зрозуміли наш формат і ідею ранків. Ми не конференція, де є чіткий регламент (45 – 50 хв. на виступ і 5 хв, максимум на питання). Ми намагаємо створити неформальну атмосферу для більш невимушеного технічного і не тільки спілкування. Доповідь може перериватись на питання. Питань може бути багато. І один слайд буде висіти 5 хв замість 30 секунд. І це прекрасно. Або питань може взагалі не бути, що є надзвичайно погано. Тому сам графік є гнучким. Обід – це взагалі окрема тема. Якщо учасники соціалізуються, обговорюють проекти, технології, мови, і так далі, то ми цьому тільки радіємо. Тому обід є теж гнучким. З власного боку ми намагаємось дати орієнтовний план ранку, проте на то він і орієнтовний, що може адаптуватись в залежності від активності аудиторії 🙂 Єдине чітке обмеження, яке ми точно не любимо порушувати, це те, що ранок має закінчитись до 14-ої.

Питання: Я хочу допомогти. Наприклад, можу переглядати презентації чи шукати спікерів. Можу оновити сайт. Або навіть готовий виступити. Що робити, куди звернутись?

Перш за все, треба поговорити особисто з організаційними комітетом (taras.matyashovsky@gmail.com, tmatyashovsky@lohika.com, kmedynska@lohika.com). Не хочу нікого образити, але є відомий вислів – “очень много людей пропадает без вести при переходе от слов к делу”. Якщо Ви берете на себе зобов’язання, то прийдеться уже його нести, тому майте це на увазі.

Дуже багато людей виявило бажання виступити, але дуже мало зробили навіть перший слайд.

Багато людей хотіли оновити наш сайт, але ніхто так це і не зробив.

Багато людей хотіли написати мобільний додаток, але так і не почали.

Якщо Ви все ще впевнені, що Ваш запал з будь-якого питання не пропаде, то звертайтесь, ми відкриті. І будемо тільки раді помочі.

Питання: Чому Морнінги плюс мінус раз в місяць? Невже не можна робити їх частіше?

Можна. Але ми це не робимо з кількох причин.

По-перше, це наші цінності. Головне – це якість, а не кількість. Ми не хочемо зруйнувати ту репутацію, яку там довго вибудовували. Краще зробити не так часто, але точно на нашому рівні.

По-друге, як це не очевидно звучить, але організація івенту займає багато часу.

По-третє, це цінність. Принцип дефіциту працює всюди. Для того, щоб щось цінувалось, його не має бути в надлишку. Ми не хочемо бути в надлишку. Ми робимо менше, але регулярно і, надіємось, на високому рівні.

Питання: Чому Морнінги стали платними? 

Як я уже писав вище, самі події підживлюються нашим внутрішнім стержнем, нашою вірою у комюніті, у важливість інвестицій у якісні теми та прекрасних доповідачів, у те, що ми маємо бути технічно спроможні вирішувати складні задачі на ринку, а тому повинні технічно і не тільки розвиватись. Тому ми в перш за все шукаємо однодумців, створюємо комюніті людей з спільними цінностями, не залежно від місця роботи чи проживання. З ростом комюніті з’явився певний прошарок людей, що просто реєструвались на івент і не приходили, або ті, що приходили не читаючи анонсу, відбували номер, не приймали участь в дискусіях і просто йшли після обіду додому. Так, так, саме після обіду. Тому символічний внесок і є тим незначним фільтром, що відсікає людей, з якими нам не подорозі, людей з іншими цінностями. Команда Морнінгу інвестує дуже багато власного часу, що важливіший за матеріальну компенсацію, і просто хоче, щоб люди теж інвестували свій час і кошти за отримані знання та враження, і цінували комюніті, частиною якої вони є. Якщо спеціаліст з ІТ зарплатнею вважає, що 100-200 грн. (це менше, ніж 10 доларів якщо що) за повноцінний івент з кофі-брейками та обідом це забагато, то цей учасник точно не розділяє наші цінності, на жаль.

З іншого боку ми часто запрошуємо доповідачів з інших міст. Крім об’єктивних витрат (логістика – потяг чи літак плюс готель), є ще витрати, які ми не афішуємо. Наприклад, дуже часто доповідачі приїжджають сім’ями на вікенд до Львова. Тому ми компенсуємо додаткову ніч в готелі, ну і логістику для пари, а не для однієї людини. Всім зацікавленим ми оплачуємо екскурсію Львовом, як чисто пізнавальну, так і гастрономічну 🙂 Деяким спікерам ми дарували, крім традиційних подарунків, ще сертифікати на Amazon.

Плюс у нас є купа ідей кого можна запросити із іноземних спікерів. Тому ми акумулюємо кошти, щоб потім мати можливість оплатити дорожче авіа + гонорар (якщо треба) комусь із відоміших іноземних доповідачів.

Всі зароблені кошти моніторяться, всі учасники організаційного комітету знають скільки їх залишилось, куди вони йдуть, тому в цьому плані є повна прозорість всередині комітету. Ніхто собі дачу поки не будує 🙂

Також ми вдячні компанії Логіка, що підтримує нас залом, всім необхідним обладнанням, смачним кейтерингом (що виносить більшу частину бюджету івенту) та якісною сувенірною продукцією, що розподіляється між активними учасниками комюніті, та окремими дорожчими подарунками для доповідачів. Також компанія Логіка інвестує в популяризацію бренду Morning@Lohika на відомих якісних конференціях, даючи можливість людям посмакувати нашою брендованою кавою, брендованим шоколадом і так далі.

Питання: То безкоштовних ранків уже більше не буде?

Так, безкоштовних івентів уже більше не буде. Ми хочемо рости правильно і якісно, а не рости швидко. І шукаємо однодумців та тих, хто підтримує наші цінності і нашу концепцію.

Питання: Чому у Вас трапляються технічні неполадки? Невже все не можна перевірити і перестрахуватись?

Ви не повірите, але техніка теж непередбачувана. З нашого боку можу запевнити, що ми стараємось мінімізувати ризики, перевіряючи проектор, підключення, звук і так далі, як за день до події, так і вранці. Також присутній елемент ризику, оскільки деякі доповідачі приїжджають тільки в суботу вранці, тому часу на додаткове тестування і потенційне усунунення недоліків не так і багато. Додатково у власний захист можу додати, що на всіх, навіть найвідоміших і найуспішніших конференціях трапляються казуси. Наприклад, зовсім недавно не devoxx.be під час презентації почав оновлюватись Windows 🙂

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *